Sylwetki


 

Założyciele:
Aleksandra Mruczek-Kulesza
Na co dzień zajmuję się koordynacją pracy całej fundacji. Od zawsze pracowałam i pracuję z małymi dziećmi, chociaż moja przygoda edukacyjna rozpoczęła się od Helen Doron. Po dwóch latach pracy w fundacji (chociaż początkowo zadanie wydawało mi się przerastać moje siły) wiem, że niezwykle pomocne są wytrwałość, wyobraźnia i poczucie humoru… Jak się okazuje, nie do końca ma znaczenie, czy jest się humanista czy ścisłowcem - ważny jest otwarty umysł i wrażliwość na pomysły innych. Faktem jest, że hobbystyczne zainteresowanie nauką zaszczepione przez mojego męża było i jest mi bardzo pomocne. Prywatnie jestem molem książkowym. Chętnie oglądam także dobre kino. Lubię sztuki wszelakie na czele z plastycznymi. Nie przerażają mnie nowoczesne działania artystyczne począwszy od galerii a skończywszy na teatrze. Od wielu lat w moim domu mieszkają zwierzaki, teraz jest z nami adoptowany pies Bombadil (imię także literackie, bo z samej trylogii Tolkiena, chociaż pies już z takim przywędrował).

 

Ś.P. Wojciech Kulesza

Ukończona matematyka na UŚ, potem podyplomowo informatyka. Prawie osiem lat uczenia w szkole, głównie podstawowej, 12 lat pracy jako wychowawca, a później kierownik na koloniach. A zainteresowania? Książki, astronomia, głównie kosmologia, fizyka, a od jakiego czasu historia, zwłaszcza XX wiek. Słucham dużo muzyki począwszy od jazzu, poprzez współczesną muzykę poważną, aż do starego dobrego punka, choć te dwa ostatnie gatunki, tylko wtedy, gdy sam jestem (żona i córka nie chcą ze mną tego słuchać, pies też ma wątpliwości). A skąd pomysł na Kombinatory? razem z Olgą napisaliśmy spory autorski program Młodych Badaczy, który realizowany był w szkołach fundacji Elementarz, nabrawszy doświadczeń stwierdziliśmy, że będziemy kontynuować pomysł.

Olga Skowronek-Ciołek
Pracuję na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze zajmuję się mikrobiologią i sprawia mi to przyjemność mimo, że czasem w weekend muszę doglądnąć moje żyjątka i np. je pogłaskać :). Uczę też w Studium Farmaceutycznym przedmiotu o nazwie Analiza Leków, tam rozkładamy leki na czynniki pierwsze. W wolnym czasie, a mam go niewiele, zajmuję się różnego rodzaju rękodziełem: namalowałam obraz, zajmuję się decoupagem i wytwarzaniem biżuterii na własny użytek. Uwielbiam wszystkie dzieci i dużo zadowolenia sprawiają mi zajęcia KOMBINATORÓW. Swoich mam dwójkę i kocham je nad życie. Jestem współautorką dużego autorskiego programu Młodzi Badacze realizowanego z Fundacją Elementarz w Katowicach.

 

Aktualności

Więcej aktualności

Skanuj i kombinuj!


Ciekawostki