Plan dnia / Tematy


 PLAN DNIA

7.30 - 8.30 Przyprowadzanie dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 13:00 Zajęcia programowe, wyjścia, wyjazdy

13:30 – 14:00 Obiad

14:00-15:30 Zajęcia programowe

15:30-16:30 Gry i zabawy, zajęcia plastyczne

 

TEMATY PÓŁKOLONII LETNICH 2017

 

1. Co ma most do makaronu? Konstrukcje małe i duże.

Jak połączyć przęsła mostu, aby był stabilny i trwały? Jaki ciężar utrzyma kartka papieru? Który materiał budowlany najlepiej się sprawdzi? Sprawdzimy to i my!  

2. Jak policzyć gwiazdy? Półkolonie z głową w chmurach.

Kosmos od zawsze fascynował ludzi. Postaramy się zafascynować nim również dzieci. Porozmawiamy o planetach, galaktykach i księżycach, o podróżach kosmicznych oraz o tym, co zabrać na wyprawę kosmiczną.

3. Między fizyką a magią – świat iluzji czy nauki?

Podczas tego turnusu nauczymy się kilku magicznych sztuczek oraz udowodnimy, że magia leży blisko nauki. Oswoimy iluzje optyczne, sprawdzimy, jak królik wyskakuje z kapelusza i czemu iluzjonista zawsze ubiera się na czarno.

4. Kulinarne podróże. Przez żołądek do serca.

Poznamy kulturę różnych krajów przez ich kuchnię. Zgłębimy tajniki kuchni świata. Przygotujemy pyszne potrawy i poeksperymentujemy ze smakami. Desery również się pojawią.

5. Robot na wakacjach – Legomaniaki w nowej odsłonie

To już kolejna edycja uwielbianych przez fanów Lego półkolonii. Przed nami nowe projekty, nowe pomysły i dobra zabawa z Lego Technics i Lego Mindstorms. Nie zabraknie też robotów i pojazdów.

6. Czy pieniądze rosną na drzewach?

„Pieniądze w portfelu biorą się z bankomatu, a bankomat to taka drukarka, która daje dokładnie tyle, ile mama chce”. Czy to prawda? Turnus poświecony edukacji finansowej – jakkolwiek poważnie to brzmi, adresowany jest do wszystkich dzieci, które są ciekawe, za co rodzice kupują im cukierki i co to są podatki.

7. Kuchenna chemia i alchemia. Wakacyjne eksperymenty.

Kuchenne eksperymenty małych naukowców. Domowe i wybuchowe eksperty połączone z zabawą młodych geniuszy!

8. Survival –– sztuka przetrwania. Półkolonie poszukiwaczy przygód.

„Miej nadzieję na najlepsze, przygotuj się na najgorsze” – przed nami prawdziwy obóz przetrwania. Mapa, kompas, krzesiwo i… teren Parku Śląskiego. Czego chcieć więcej? Nauka orientacji w terenie, posługiwania się prostymi narzędziami, komponowania posiłków w trudnych warunkach. (Polecamy szczególnie chłopcom, których rozpiera energia).

9. Dziewczyny mają moc.

Między nami dziewczynami nie ma tajemnic. Temat ten adresujemy do młodych dam, które wszystkie damskie sprawy traktują bardzo serio. Pogadamy o świecie mody, aktywnym wypoczynku, hobby i diecie. Przygotujemy sałatki owocowe i surówki warzywne, pobawimy się modą, własnoręcznie zrobimy aromatyczne kule do kąpieli i wykorzystamy do tego nasz spryt i wdzięk.

Aktualności

Więcej aktualności

Skanuj i kombinuj!


Ciekawostki