Wydarzenia


Zapraszamy do zapisow na nasze polkolonie letenie

Zapraszamy do zapisow na nasze polkolonie letenie

Zapraszamy do zapisów na ściśle tajne półkolonie detektywistyczne czyli jak odkryć niewidzialne!

Przez pięć dni będziemy rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Zgłębimy wiedzę dotycząca podstawowych umiejętności detektywa. Pochylimy się nad zagadką złodziei dzieł sztuki. Przed nami odkryje swoje tajemnice kryptologia, daktyloskopia i parę innych nauk zajmujących się odkrywaniem niewidzialnych śladów. Dowiemy się takĹźe co to takiego logika i, Ĺźe nie moĹźna jej obejrzeć pod mikroskopem.

Proponujemy równieĹź wiele innych ciekawych tematów:

1.To zwierzę mnie bierze czyli o psach, kotach i innych stworzeniach

2. Czy Indianie znali fizykę czyli survival dla odważnych

3. Genialny strateg w żywiole czyli tajemniczy świat gier planszowych

4. Jak zostać masterchefem czyli gotowanie i nie tylko

5. Zróbmy sobie robota czyli co jeszcze moĹźna zbudować z klocków Lego

6. Nowe życie starych rzeczy czyli majsterkowanie dla najmłodszych

7. Dziewczyny w wielkim mieście czyli laboratorium róĹźnorodności

8. Easy peasy English czyli angielska gimnastyka buzi i języka

 

zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą: https://www.facebook.com/kombinatory/Inne wydarzenia z tego dnia:

PÓŁKOLONIE - ARCHIWUM


Menu


Fundacja

„Fundacja Edukacyjna Kombinatory” została założona w roku 2012. Jest owocem współpracy Centrum nauczania języka angielskiego metodą Helen Doron, które istnieje od ponad 10 lat z edukatorami prowadzącymi warsztaty dla dzieci „Kombinatory”. Fundacja działa z myślą o dzieciach w każdym wieku - od najwcześniejszych lat życia do nastolatków. W naszej ofercie znajdują się przeróżne warsztaty, spotkania Legomaniaków, zajęcia weekendowe, warsztaty naukowe oraz edukacyjno-przyrodnicze wycieczki. W roku 2011 po raz pierwszy zorganizowaliśmy nietypowe półkolonie, które połączyły eksperymentowanie z językiem angielskim. Od tej pory dzieci mogą beztrosko spędzać czas na półkoloniach tematycznych na feriach i wakacjach. Każdy turnus kończy się Nocą Szalonych Naukowców. Do oferty dołączyły kombinatorowe urodziny oraz cykl zajęć ze sportów ekstremalnych. Każdy miesiąc obfituje w zajęcia dodatkowe, na które może przyjść każdy. Poza dziećmi zachęcamy też rodziców do wzięcia udziału w zajęciach im dedykowanych.

Zapraszamy! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z działalnością fundacji, rodzajem prowadzonych zajęć i z tym, jak tłumaczymy dzieciom świat!

 


Oferta


Galeria


Kontakt

Fundacja Edukacyjna Kombinatory

41-500 Chorzów
ul. Ignacego Mościckiego 21

(siedziba blisko CH AKS oraz hotelu Arsenal Palace)

Dane do faktury:
41-500 Chorzów
ul. Ignacego Mościckiego 21

NIP: 6272733151
KRS: 0000430768
Numer konta:
78 1940 1076 3111 0743 0005 0000

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00
(podczas wakacji i ferii: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00)

Kontakt telefoniczny (w dni powszednie od 11:00 do 19:00)

506 591 284 - NATALIA NAGEL

Natalia jest odpowiedzialna za:

 • organizację niezapomnianych urodzin
 • promocje i imprezy zewnętrzne,
 • kontakty z partnerami,
 • zapisy na półkolonie.

607 313 266 - MAGDALENA WOSIAK-BLUKACZ

Magda jest odpowiedzialna za:

 • kontakt z mediami,
 • organizację obozów oraz półkolonii.

Zajęcia kombinatorów


2013 - Różne

 Różne zdjęcia z 2013 roku.


Obozy

Doskonałym pomysłem na wypełnienie dziecku zimowej przerwy w nauce są zimowiska lub obozy, w końcu gdzie dziecko lepiej się będzie czuło jak nie wśród rówieśników. Zabawa na śniegu, doskonalenie umiejętności w sportach zimowych czy czas nauki jazdy na nartach lub snowboardzie to tylko część atrakcji jakie może zagwarantować.
Z myślą o Państwa pociechach przygotowaliśmy bogatą ofertę zimowisk i obozów tematycznych. Gwarantujemy, że taka forma spędzenia ferii sprawi, że Twoje dziecko ciekawie i aktywnie spędzi czas, a opiekunowie, którzy będą czuwali nad Twoim dzieckiem to osoby wiarygodne i odpowiedzialne, z wieloletnim doświadczeniem, dla których taki wyjazd jest pracą czynioną z przyjemnością. 

 

 

To pierwszy wyjazd Twojego dziecka? Nie obawiaj się, z nami będzie bezpieczne. Troszczymy się o każdego młodego człowieka, bo na to zasługuje. Zależy nam, aby dzieci, które z nami pojadą połknęły bakcyla miłości do gór… bowiem, kto pokochał góry, stał się dzięki nim lepszy, pokorniejszy, szlachetniejszy. Nasze zimowiska i obozy liczą nie więcej, niż 40 osób, dlatego łatwiej nam zadbać o bezpieczeństwo uczestników i mieć indywidualne podejście do każdego podopiecznego.

 

 


News

 EGZOTYCZNE OWOCE I PRZYPRAWY W NASZYM DOMU

czyli wykład popularnonaukowy specjalnie dla najmłodszych oraz warsztaty botaniczno-kulinarne !!! Dwa w jednym, a nawet trzy w jednym!

Jako, że warsztaty te w ubiegłym roku cieszyły się dużym powodzeniem, postanowiliśmy je dla Was powtórzyć i w tym sezonie. Przyjrzymy się owocom mniej lub bardziej znanym, które na nasze sklepowe półki przywędrowały zza mórz i oceanów. Niektóre na dobre od dawna rozpanoszyły się w naszych domach, inne dopiero przecierają sobie szlaki. Co o nich wiemy? Po tej sobocie na pewno będziemy wiedzieć dużo, między innymi czy wszystkie banany są jadalne, z czego przyrządza się sałatkę milionera, których palm jest najwięcej na świecie i co ma wspólnego cytryna z Orderem Uśmiechu? Założymy również własną hodowlę owoców egzotycznych, a na zakończenie zajęć czeka nas wielka egzotyczna uczta.

Nie przegap tego. Gwarantujemy, że z zajęć każdy wyjdzie z pełnym brzuchem oraz własnoręcznie zasadzonych nasionkiem wybranego owocu.

21 luty, Chorzów 10.00 – 12.00

Koszt : 19 zł Kombinatory i Helen Doron

22 zł Reszta Świata

 

 


Strona glowna - ELEMENTY


Ciekawostki


Kontakt - Stopka

Fundacja Edukacyjna Kombinatory
ul. Ignacego Mościckiego 21
41-500 Chorzów
Tel. 506 591 284, 607 313 266
kombinatory@kombinatory.pl


Odkrycie grawitacji

Osobą, która odkryła siłę grawitacji był angielski naukowiec Izaak Newton. Żył w latach 1642-1727. Zrozumiał jej działanie, gdy siedząc pod drzewem na głowę spadło mu jabłko. Siła grawitacji nazywana bywa czasem ciążeniem powszechnym i oddziałuje tak samo na wszystkie obiekty fizyczne. 


Tekst powitalny

 


Najgłośniejszy dźwięk

Najgłośniejszy dźwięk jak wygenerował człowiek wynosił 210 decybeli i był słyszalny z odległości 60km. Był to odgłos startującej rakiety Saturn 5. 


Snowboardowy Grupa Początkująca


Sylwetki

 

Założyciele:
Aleksandra Mruczek-Kulesza
Na co dzień zajmuję się koordynacją pracy całej fundacji. Od zawsze pracowałam i pracuję z małymi dziećmi, chociaż moja przygoda edukacyjna rozpoczęła się od Helen Doron. Po dwóch latach pracy w fundacji (chociaż początkowo zadanie wydawało mi się przerastać moje siły) wiem, że niezwykle pomocne są wytrwałość, wyobraźnia i poczucie humoru… Jak się okazuje, nie do końca ma znaczenie, czy jest się humanista czy ścisłowcem - ważny jest otwarty umysł i wrażliwość na pomysły innych. Faktem jest, że hobbystyczne zainteresowanie nauką zaszczepione przez mojego męża było i jest mi bardzo pomocne. Prywatnie jestem molem książkowym. Chętnie oglądam także dobre kino. Lubię sztuki wszelakie na czele z plastycznymi. Nie przerażają mnie nowoczesne działania artystyczne począwszy od galerii a skończywszy na teatrze. Od wielu lat w moim domu mieszkają zwierzaki, teraz jest z nami adoptowany pies Bombadil (imię także literackie, bo z samej trylogii Tolkiena, chociaż pies już z takim przywędrował).

 

Ś.P. Wojciech Kulesza

Ukończona matematyka na UŚ, potem podyplomowo informatyka. Prawie osiem lat uczenia w szkole, głównie podstawowej, 12 lat pracy jako wychowawca, a później kierownik na koloniach. A zainteresowania? Książki, astronomia, głównie kosmologia, fizyka, a od jakiego czasu historia, zwłaszcza XX wiek. Słucham dużo muzyki począwszy od jazzu, poprzez współczesną muzykę poważną, aż do starego dobrego punka, choć te dwa ostatnie gatunki, tylko wtedy, gdy sam jestem (żona i córka nie chcą ze mną tego słuchać, pies też ma wątpliwości). A skąd pomysł na Kombinatory? razem z Olgą napisaliśmy spory autorski program Młodych Badaczy, który realizowany był w szkołach fundacji Elementarz, nabrawszy doświadczeń stwierdziliśmy, że będziemy kontynuować pomysł.

Olga Skowronek-Ciołek
Pracuję na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze zajmuję się mikrobiologią i sprawia mi to przyjemność mimo, że czasem w weekend muszę doglądnąć moje żyjątka i np. je pogłaskać :). Uczę też w Studium Farmaceutycznym przedmiotu o nazwie Analiza Leków, tam rozkładamy leki na czynniki pierwsze. W wolnym czasie, a mam go niewiele, zajmuję się różnego rodzaju rękodziełem: namalowałam obraz, zajmuję się decoupagem i wytwarzaniem biżuterii na własny użytek. Uwielbiam wszystkie dzieci i dużo zadowolenia sprawiają mi zajęcia KOMBINATORÓW. Swoich mam dwójkę i kocham je nad życie. Jestem współautorką dużego autorskiego programu Młodzi Badacze realizowanego z Fundacją Elementarz w Katowicach.

 


Statut

Postanowienia ogólne

§ 6
Celami Fundacji są:
1. Wspieranie i promowanie działań edukacyjno-oświatowych dzieci i młodzieży zwłaszcza w zakresie nauk ścisłych, kształtowania postaw proekologicznych, prospołecznych i komunikacji międzykulturowej.
2. Opracowywanie, tworzenie, rozwój i propagowanie własnych programów edukacyjnych z zakresu metod wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży na wszystkich etapach edukacji. 
3. Prowadzenie alternatywnych form edukacji.
4. Inicjowanie i wspieranie nowatorskich rozwiązań w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, a szczególnie nowoczesnych metod edukacji.
5. Rozwijanie i umacnianie postaw nastawionych na aktywne współdziałanie w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
6. Tworzenie i propagowanie działań mających na celu wyrównywanie szans edukacyjnych związanych z płcią, pochodzeniem społecznym, niepełnosprawnością, miejscem zamieszkania
7. Działalność we współpracy z organizacjami, których celami statutowymi jest: działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, kulturalna


Wolontariat

Fundacja Edukacyjna Kombinatory poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji atrakcyjnych wycieczek i wyjść dla dzieci oraz w opiece nad naszymi podopiecznymi podczas działań non-profit, imprez promocyjnych i eventów. Mile widziane osoby kreatywne, otwarte na wyzwania, mające dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, w trakcie studiów na kierunkach ścisłych.

 


Partnerzy


Planetarium Śląskie w Chorzowie
 


Dom Kultury w Rudzie Śląskiej

Śląska Grupa Motorowerowa Samotne Wilki


dobrestopnie.pl

 


Przedszkole TIKA w Bytomiu

 

Chorzowskie Centrum Kultury

 

Młodzieżowy Dom Kultury Bytom

 

Śląski Ogród Zoologiczny

Kultularny Bajtel

 

Informacje

Kombinatory to zajęcia edukacyjne dla dzieci od 3 roku życia.

Co na nich robimy?

- odkrywamy ciekawy świat nauki,
- patrzymy przez lupę, lornetkę i mikroskop,
- podglądamy przyrodę,
- badamy właściwości różnych substancji,
- eksperymentujemy!

Czego się nauczymy?

- jak działają różne przyrządy przydatne w nauce fizyki, chemii czy biologii,
- nazw różnych gatunków roślin i zwierząt, zjawisk fizycznych i chemicznych,
- bezpiecznego przeprowadzania doświadczeń – takich, które będziemy mogli powtórzyć w domu i takich, których raczej lepiej nie powtarzać,
- nieszablonowego myślenia i kreatywności.

 

 


Legomaniaki

Zajęcia Legomaniaków w minionych latach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem!

Nasze zajęcia mają charakter wasztatowy. Podczas zajęć:

 • rozwijamy zdolności manualne,

 • ćwiczymy wyobraźnię przestrzenną,

 • uczymy się cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji w działaniu,

 • budujemy z klocków Lego,

 • pracujemy na Lego We Do,

 • poznajemy podstawowe zagadnienia z ogólnej budowy robotów,

 • poznajemy i budujemy różne rodzaje robotów (kroczące, jeżdżące, stacjonarne itp),

 • pracujemy na Lego Technic i Lego Mindstorms,

 • składamy projekt, bawimy się nim, chwalimy się efektami naszym Rodzicom i rozkładamy.


Warsztaty dodatkowe

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dodatkowe odbywające się w naszym centrum w piątki i soboty.
Zajrzyj do naszego kalendarza i wybierz ciekawe warsztaty dla siebie.

 


Półkolonie

Półkolonie to świetna zabawa dla dzieci w czasie ferii i wakacji! Każdy turnus to inny temat do wyboru!

 • jeden turnus półkolonii to jeden tydzień,
 • opieka nad dziećmi od poniedziałku do piątku (a dla chętnych nawet do sobotniego poranka) w godzinach 7:30-16:30,
 • tematy dostosowane do wieku dzieci (5-12 lat),
 • codziennie zajęcia programowe (zgodne z tematem), wyjścia i wyjazdy,
 • gry i zabawy integracyjne,
 • elementy doświadczeń kombinatorowych,
 • trzy posiłki dziennie: śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek (od lat obsługuje nas ta sama, zaufana firma cateringowa. Menu jest do Państwa wglądu w poniedziałek rano),
 • Noc Szalonych Naukowców na kończąca każdy turnus. Codziennie nasi podopieczni realizują zadania programowe - zgodne z wybranym tematem oraz wspólne wyjścia i wyjazdy (basen, grota solna, planetarium, muzea, American Corner itp.).

  Z piątku na sobotę proponujemy nocowanie w naszym centrum - jest to Noc Szalonych Naukowców. Przyprowadzają Państwo pociechy w piątek rano - jak w każdy dzień tygodnia, ale z wyprawką na nocowanie, a odbierają w sobotę około 9:00, zaraz po śniadaniu. Po zapisaniu otrzymują Państwo e-maila zwrotneg. Bardzo prosimy o udzielenie wszystkich informacji, które pozwolą nam najlepiej zaopiekować się dziećmi. Informacje o alergiach pokarmowych prosimy zgłaszać wcześniej, abyśmy mogli dostosować dietę i zgłosić specjalne potrzeby firmie cateringowej.

  Zapisy na półkolonie przyjmujemy w ramach wolnych miejsc najpóźniej w czwartek do 15:00 w tygodniu poprzedzającym turnus.

Kolonie

  Serdecznie zapraszamy na wspaniałe ferie z Kombinatorami!

 

 

(szczegółowe informacje oraz program wyjazdów znajdują się w opisie obozów w tabeli z zapisami)

 

KORBIELÓW

Lubicie choć trochę zimę, śnieg i macie ochotę na spróbowanie białego szaleństwa?

Już dawno połknęliście bakcyla jazdy na nartach lub snowboardzie?

Zapraszamy do wspólnej fantastycznej przygody na ośnieżonych stokach Korbielowa.

Codziennie będziemy korzystać z uroków zimy!

Uczestnicy będą się szkolić z instruktorami w małych grupach (do 10 osób), stworzonych według stopnia zaawansowania w jeździe – zajmiemy się każdym uczestnikiem. Pochwalimy się naszymi umiejętnościami, oczywiście we wspaniałej atmosferze fair play podczas zawodów narciarskich.

Prawdziwe szaleństwo narciarsko-snowboardowe przeżyjemy podczas jazdy nocnej -  tylko dla najodważniejszych.

Niestety, nawet my pomimo chęci nie możemy jeździć na nartach lub snowboardzie przez całą dobę. Kiedyś trzeba zejść ze stoku … I wtedy co? Wtedy czas na świetną zabawę!

Super ognisko pod osłoną nocy – najlepsze na świecie własnoręcznie upieczone kiełbaski.

Wieczory pełne dziwnych opowieści, zagadek logicznych, fascynujących pytań i zadań do wykonania. Turnieje gier zespołowych, podczas których wyłonimy mistrzów mini hokeja, piłki nożnej, siatkówki i wszystkich innych dyscyplin, które tylko nam się zamarzą.

Przecież mamy do dyspozycji wspaniałą halę sportową. Po naszych zmaganiach nie tylko na stoku, z ulgą rozruszamy obolałe mięśnie pływając w krytym basenie – jest w naszym ośrodku! Z zapałem będziemy oddawać się temu, co uwielbiamy, czyli zwyczajnym zabawom na śniegu. Mamy czuć się razem dobrze. Podczas warsztatów przyrodniczych będziemy wspólnie eksperymentować i nieźle kombinować w świecie nauk ścisłych.

  

Opis ośrodka

Pensjonat „Pod Weską” położony jest w miejscowości Korbielów u podnóża Pilska (Beskid Żywiecki). W okolicy piękne krajobrazy i liczne stoki. Basen znajdujący się w Ośrodku „Pod Weską” ma głębokość 140 cm i wielkość 12x6 m i korzystają z niego tylko goście pensjonatu.

Wyciąg krzesełkowy „Baba”

Trasy narciarskie w Korbielowie Kamiennej są idealne dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, codziennie przygotowane przez ratraki. Dzięki wyciągowi krzesełkowemu początkujący narciarze nie przeżywają stresu związanego z nauką jazdy na typowych wyciągach orczykowych. Warunki narciarskie na stokach Pilska są bardzo dobre, pracuje od 4 do 6 armatek śnieżnych. Stoki mają także bardzo dobre sztuczne oświetlenie sprzyjające wieczornemu szaleństwu.

Ze względów bezpieczeństwa nasi uczestnicy obowiązkowo jeżdżą w kaskach!

Własny sprzęt narciarski musi być koniecznie ustawiony i przygotowany przez profesjonalny serwis.

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu.


Program może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych. W zamian zostanie zrealizowany program możliwy do wykonania

   

BIAŁKA TATRZAŃSKA

Lubicie choć trochę zimę, śnieg i macie ochotę na spróbowanie białego szaleństwa?

Już dawno połknęliście bakcyla jazdy na nartach lub snowboardzie?

Zapraszamy do wspólnej fantastycznej przygody na ośnieżonych tatrzańskich stokach.

Codziennie będziemy korzystać z uroków zimy!

Uczestnicy będą się szkolić z instruktorami w małych grupach (do 10 osób), stworzonych według stopnia zaawansowania w jeździe – zajmiemy się każdym uczestnikiem. Pochwalimy się naszymi umiejętnościami, oczywiście we wspaniałej atmosferze fair play podczas zawodów narciarskich.

Niestety, nawet my pomimo chęci nie możemy jeździć na nartach lub snowboardzie przez całą dobę. Kiedyś trzeba zejść ze stoku … I wtedy co? Wtedy czas na świetną zabawę!

Super ognisko pod osłoną nocy – najlepsze na świecie własnoręcznie upieczone kiełbaski. Wieczory pełne dziwnych opowieści, zagadek logicznych, fascynujących pytań i zadań do wykonania. Turnieje gier zespołowych, podczas których wyłonimy mistrzów mini hokeja, piłki nożnej, siatkówki i wszystkich innych dyscyplin, które tylko nam się zamarzą na nowoczesnej hali sportowej. Po naszych zmaganiach nie tylko na stoku, z ulgą rozruszamy obolałe mięśnie korzystając z ofert basenów termalnych „Bania” Z zapałem będziemy oddawać się temu, co uwielbiamy,  czyli zwyczajnym zabawom na śniegu. Mamy czuć się razem dobrze. Podczas warsztatów przyrodniczych będziemy wspólnie eksperymentować i nieźle kombinować w świecie nauk ścisłych.

Wyciąg „Grapa Litwinka”

Grapa to prawdziwa górska stacja narciarska idealna dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, codziennie przygotowane przez ratraki. Dzięki wyciągowi krzesełkowemu początkujący narciarze nie przeżywają stresu związanego z nauką jazdy na typowych wyciągach orczykowych. Warunki narciarskie na stokach są bardzo dobre, pracują na nich 4 armatki śnieżne. Stoki mają także bardzo dobre sztuczne oświetlenie sprzyjające wieczornemu szaleństwu.

1.        Fundacja Edukacyjna „Kombinatory” zobowiązuje się do odpłatnego prowadzenia zajęć z Legomaniaków oraz zajęć przyrodniczych Kombinatory. Rok szkolny podzielony jest na dwa semestry, a zajęcia są organizowane zarówno w ośrodku, jak i w terenie.

 

2.        Udział w zajęciach można rozpocząć w dowolnym momencie roku szkolnego. Można uczęszczać na zajęcia regularnie, co serdecznie polecamy, ale można również przychodzić wyłącznie na wybrane zajęcia.

 

3.        Opłata za zajęcia zawiera umówioną liczbę zajęć w roku szkolnym podzielonym na dwa semestry, materiały dydaktyczne, naukowe oraz certyfikaty. Opłaty należy dokonywać na rachunek bankowy Fundacji Edukacyjnej „Kombinatory” (zakładka KONTAKT) Uczestnik będący na zajęciach okazjonalnie wnosi opłatę w sekretariacie bezpośrednio przed zajęciami.

 

4.   Zajęcia odbywają się w grupach, które liczą od 6 do 10 Uczestników. Zajęcia z Legomaniaków obejmują dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia przyrodnicze Kombinatory obejmują trzy grupy wiekowe (3-4 lat, 5- 7 lat, 8- 10 lat). Możliwe są odstępstwa od tej reguły, np. w przypadku rodzeństw lub zbyt małej liczby chętnych.

 


Najczęściej zadawane pytania

 1. Czym są Kombinatory?
Kombinatory to połączenie zabawy z nauką. Zajęcia dostosowane są do wieku dzieci, tak, aby zrozumiały one zjawiska otaczającego nas świata. Idea pochodzi z coraz bardziej popularnych w Europie Uniwersytetów Dziecięcych, jednak w odróżnieniu od nich kładziemy większy nacisk na warsztaty i samodzielne działania, niż na wykłady.

2. Ile osób będzie na zajęciach?

Grupy na zajęciach nie będą liczniejsze niż 8 osób. 

3. Czy rodzice też mogą uczestniczyć w zajęciach?

Nie, rodzice zostawiają dzieci same. 


4. Kto może być studentem Kombinatorów?

Każde dziecko w wieku 5-12 lat, którego rodzic wypełni formularz zgłoszeniowy oraz wybierze odpowiednią grupę wiekową. Wystarczy ciekawość świata i chęć do zgłębiania wiedzy przez zabawę!

5. Ile wynosi opłata za zajęcia?

Opłata jest zależna od czasu trwania zajęć oraz wieku dziecka i wybranej grupy. O szczegóły prosimy dopytać sekretariat: 607 313 266. Pierwsze zajęcia awsze traktujemy jak zajęcia pokazowe i są one bezpłatne i niezobowiązujące.
 


Zapisy

Zapraszamy na półkolonie wszystkie chętne dzieci, które skończyły 5 lat. Każdy tydzień ferii czy wakacji to niezapomniana przygoda! Proponujemy ciekawe tematy, opiekę doświadczonych wychowawców i sporo atrakcji! 


Projekty


Warsztaty pieczenia i ozdabiania pierników świątecznych

 2012


Warsztaty projektowania kartek świątecznych

 2012


Dzień Misia


Halloween z Kombinatorami

2012 


Sadzimy drzewka z okazji Święta Drzewa

 2012


Informacje

Zajęcia Legomaniaków w minionych latach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem!

Nasze zajęcia mają charakter wasztatowy. Podczas zajęć:

 • rozwijamy zdolności manualne,

 • ćwiczymy wyobraźnię przestrzenną,

 • uczymy się cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji w działaniu,

 • budujemy z klocków Lego,

 • pracujemy na Lego We Do,

 • poznajemy podstawowe zagadnienia z ogólnej budowy robotów,

 • poznajemy i budujemy różne rodzaje robotów (kroczące, jeżdżące, stacjonarne itp),

 • pracujemy na Lego Technic i Lego Mindstorms,

 • składamy projekt, bawimy się nim, chwalimy się efektami naszym Rodzicom i rozkładamy.

 

Dostępne podkategorie:


Informacje ogólne

Półkolonie to świetna zabawa dla dzieci w czasie ferii i wakacji! Każdy turnus to inny temat do wyboru!

 • jeden turnus półkolonii to jeden tydzień,
 • opieka nad dziećmi od poniedziałku do piątku (a dla chętnych nawet do sobotniego poranka) w godzinach 7:30-16:30,
 • tematy dostosowane do wieku dzieci (5-12 lat),
 • małe grupy – do 10 osób,
 • codziennie zajęcia programowe (zgodne z tematem), wyjścia i wyjazdy,
 • gry i zabawy integracyjne,
 • cztery posiłki dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek (obsługuje nas zaufana firma cateringowa. Menu jest do Państwa wglądu w poniedziałek rano),
 • codziennie nasi podopieczni realizują zadania programowe - zgodne z wybranym tematem oraz wspólne wyjścia i wyjazdy (basen, grota solna, Planetarium, muzea, American Corner itp.).

 

Z piątku na sobotę proponujemy nocowanie w naszym centrum - jest to Noc Szalonych Naukowców. Przyprowadzają Państwo pociechy w piątek rano - jak w każdy dzień tygodnia, ale z wyprawką na nocowanie, a odbierają w sobotę około 9:00, zaraz po śniadaniu.

Koszty:

Koszt półkolonii to 440 złotych za jeden pełny tydzień. Drugi turnus tego samego uczestnika to koszt 399 złotych. W przypadku rodzeństwa cena dla każdego z dzieci to 399 złotych (opłata za dwie osoby uczestniczące - 798 złotych).

Cena PROMOCYJNA - 399 złotych - obowiązuje wszystkich, którzy zapiszą się i wpłacą zadatek (100 złotych) do 31 maja 2017 roku. W przypadku rezygnacji z turnusu ZADATEK nie podlega zwrotowi ze względu na poniesione przez Organizatora koszty (wpłaty zaliczek, ubezpieczenie). Uprzejmie prosimy nie potrącać sobie proporcjonalnych części całej opłaty z powodu nieobecności dziecka. O obniżeniu kosztów decyduje Organizator. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie.

Turnus 4-dniowy – 14-18.08. (poniedziałek 14 sierpnia i od środy 16 sierpnia do 18 sierpnia 2017 r.) – kosztuje 360 złotych.

Noc Szalonych Naukowców nie podlega żadnym dodatkowym opłatom, udział w niej jest dobrowolny, ale o nocowaniu dziecka w naszej siedzibie decydują rodzice w porozumieniu z wychowawcą półkolonijnym dziecka.

Wpłat można dokonywać osobiście w sekretariacie fundacji w Chorzowie przy ulicy Mościckiego 21 lub przelewem na konto Fundacji Edukacyjnej Kombinatory: 78 1940 1076 3111 0743 0005 0000. W tytule przelewu prosimy umieścić imię i nazwisko zapisanego dziecka oraz termin turnusu.

Wpłata zadatku jest potwierdzeniem zarezerwowanego miejsca i powinna zostać uiszczona w ciągu 3 dni roboczych od zapisania dziecka. Pozostałą część opłaty prosimy uiścić najpóźniej 7 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem półkolonii. W przypadku zapisania późniejszego niż 7 dni przed rozpoczęciem turnusu, prosimy o jednorazowe uiszczenie całej opłaty i przesłanie dowodu wpłaty. Poza zadatkiem elementem obowiązkowym przed rozpoczęciem turnusu jest dostarczenie wypełnionej karty półkolonijnej dziecka oraz podpisanego regulaminu. Po uiszczeniu wpłaty i dostarczeniu dokumentów dziecko zakwalifikowane zostaje do uczestnictwa w półkoloniach.

PLAN DNIA

7.30 - 8.30 Przyprowadzanie dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 13:00 Zajęcia programowe, wyjścia, wyjazdy (w międzyczasie drugie śniadanie)

13:30 – 14:00 Obiad

14:00-15:30 Zajęcia programowe

15:30-16:30 Gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne z przerwą na podwieczorek


Plan dnia / Tematy

 PLAN DNIA

7.30 - 8.30 Przyprowadzanie dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 13:00 Zajęcia programowe, wyjścia, wyjazdy

13:30 – 14:00 Obiad

14:00-15:30 Zajęcia programowe

15:30-16:30 Gry i zabawy, zajęcia plastyczne

 

TEMATY PÓŁKOLONII LETNICH 2017

 

1. Co ma most do makaronu? Konstrukcje małe i duże.

Jak połączyć przęsła mostu, aby był stabilny i trwały? Jaki ciężar utrzyma kartka papieru? Który materiał budowlany najlepiej się sprawdzi? Sprawdzimy to i my!  

2. Jak policzyć gwiazdy? Półkolonie z głową w chmurach.

Kosmos od zawsze fascynował ludzi. Postaramy się zafascynować nim również dzieci. Porozmawiamy o planetach, galaktykach i księżycach, o podróżach kosmicznych oraz o tym, co zabrać na wyprawę kosmiczną.

3. Między fizyką a magią – świat iluzji czy nauki?

Podczas tego turnusu nauczymy się kilku magicznych sztuczek oraz udowodnimy, że magia leży blisko nauki. Oswoimy iluzje optyczne, sprawdzimy, jak królik wyskakuje z kapelusza i czemu iluzjonista zawsze ubiera się na czarno.

4. Kulinarne podróże. Przez żołądek do serca.

Poznamy kulturę różnych krajów przez ich kuchnię. Zgłębimy tajniki kuchni świata. Przygotujemy pyszne potrawy i poeksperymentujemy ze smakami. Desery również się pojawią.

5. Robot na wakacjach – Legomaniaki w nowej odsłonie

To już kolejna edycja uwielbianych przez fanów Lego półkolonii. Przed nami nowe projekty, nowe pomysły i dobra zabawa z Lego Technics i Lego Mindstorms. Nie zabraknie też robotów i pojazdów.

6. Czy pieniądze rosną na drzewach?

„Pieniądze w portfelu biorą się z bankomatu, a bankomat to taka drukarka, która daje dokładnie tyle, ile mama chce”. Czy to prawda? Turnus poświecony edukacji finansowej – jakkolwiek poważnie to brzmi, adresowany jest do wszystkich dzieci, które są ciekawe, za co rodzice kupują im cukierki i co to są podatki.

7. Kuchenna chemia i alchemia. Wakacyjne eksperymenty.

Kuchenne eksperymenty małych naukowców. Domowe i wybuchowe eksperty połączone z zabawą młodych geniuszy!

8. Survival –– sztuka przetrwania. Półkolonie poszukiwaczy przygód.

„Miej nadzieję na najlepsze, przygotuj się na najgorsze” – przed nami prawdziwy obóz przetrwania. Mapa, kompas, krzesiwo i… teren Parku Śląskiego. Czego chcieć więcej? Nauka orientacji w terenie, posługiwania się prostymi narzędziami, komponowania posiłków w trudnych warunkach. (Polecamy szczególnie chłopcom, których rozpiera energia).

9. Dziewczyny mają moc.

Między nami dziewczynami nie ma tajemnic. Temat ten adresujemy do młodych dam, które wszystkie damskie sprawy traktują bardzo serio. Pogadamy o świecie mody, aktywnym wypoczynku, hobby i diecie. Przygotujemy sałatki owocowe i surówki warzywne, pobawimy się modą, własnoręcznie zrobimy aromatyczne kule do kąpieli i wykorzystamy do tego nasz spryt i wdzięk.


Koszty

Koszt półkolonii to 440 złotych za jeden pełny tydzień pobytu. Drugi turnus tego samego uczestnika to koszt 399 złotych.

Cena PROMOCYJNA - 399 złotych - obowiązuje wszystkich, którzy zapiszą się i wpłacą zadatek (100 złotych) do 30 kwietnia 2017 roku lub są studentami kursów Helen Doron lub uczęszczają na zajęcia Kombinatorów. W przypadku rezygnacji z turnusu ZADATEK nie podlega zwrotowi ze względu na poniesione przez Organizatora koszty (wpłaty zaliczek, ubezpieczenie). Uprzejmie prosimy nie potrącać sobie proporcjonalnych części całej opłaty z powodu nieobecności dziecka. O obniżeniu kosztów decyduje Organizator. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie.

W przypadku rodzeństwa cena dla każdego z dzieci to 399 złotych (opłata za dwie osoby uczestniczące - 798 złotych).

Noc Szalonych Naukowców nie podlega żadnym dodatkowym opłatom, udział w niej jest dobrowolny, ale o nocowaniu dziecka w naszej siedzibie decydują rodzice w porozumieniu z wychowawcą półkolonijnym dziecka.

 

PŁATNOŚCI

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku. Można to zrobić osobiście w biurze fundacji lub przelać zadatek na konto bankowe Fundacji Edukacyjnej Kombinatory: 78 1940 1076 3111 0743 0005 0000 (tytuł przelewu: Imię i nazwisko dziecka oraz termin/terminy wybranych półkolonii). Prosimy uiścić zadatek w ciągu 3 dni roboczych od dokonania rezerwacji. Pozostałą część kwoty prosimy opłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem turnusu. W przypadku zapisania późniejszego niż 7 dni przed rozpoczęciem turnusu, prosimy o jednorazowe uiszczenie całej opłaty i przesłanie dowodu wpłaty na adres mailowy: natalia.nagel@kombinatory.pl.

Po zaksięgowaniu zadatku przesyłamy Państwu na adres mailowy kartę półkolonijną oraz regulamin.


Najczęściej zadawane pytania

Kto może przyjść na półkolonie?

Tematy na półkoloniach, zajęcia programowe z nimi zgodne oraz wyjścia i wyjazdy, są odpowiednie dla dzieci od 5 do 10 roku życia, jednak tematy związane z robotyką polecamy dzieciom, które ukończyły 7 rok życia. Pracujemy w grupach różnowiekowych, nie tworzymy grup składających się tylko z dzieci młodszych lub starszych.

O której mogę przyprowadzić i odebrać dziecko?

Zapewniamy dzieciom opiekę na półkoloniach od 7:30 do 16:30, ale nasze placówki są czynne od 7:00 do 17:00, więc konieczność wcześniejszego przyprowadzenia lub późniejszego odebrania jest możliwa, ale prosimy zgłosić to od razu przy zapisie (pole "dodatkowe informacje") lub telefonicznie.

Czy mogę odebrać dziecko wcześniej?

Tak, można to zrobić wcześniej, ale prosimy zapoznać się z tygodniowym planem atrakcji (do wglądu w poniedziałek rano) i sprawdzić, czy jakieś wyjście nie koliduje z wybraną przez Państwa godziną. Najczęściej dzieci idą do domu po podwieczorku (około godziny 16:00).

Ile jest posiłków w ciągu dnia? Co dzieci jedzą i piją?

W ciągu dnia są cztery posiłki: śniadanie (około 8:30), drugie śniadanie zabierane na wynos, dwudaniowy obiad (około 13:30) i podwieczorek (15:30). Jeśli planowane jest dłuższe wyjście, godziny posiłków nieznaczenie się zmieniają.

Ciepłe i świeże posiłki dowozi nam zaufana firma cateringowa, zaopatrującą wiele prywatnych placówek dla dzieci "Cafe Bar". Menu na cały tydzień otrzymują Państwo do wglądu w poniedziałek rano. Na wynos w bidonach zawsze zabieramy wodę lub wodę z sokiem.

Wszystkie specjalne diety związane z alergiami pokarmowymi lub chorobami są restrykcyjnie przestrzegane, tylko jeśli są zgłoszone odpowiednio wcześnie.

Czy dzieci przyjmujące leki mogą brać udział w półkoloniach?

Oczywiście. Ale prosimy o dostarczenie wszystkich leków i rozpisanie sposobu ich podawania. Wychowawcy grup są odpowiedzialni za podawanie ich dzieciom.

Jak wygląda przykładowy plan dnia?

7.30 - 8.30 Przyprowadzanie dzieci, zabawy integracyjne.

8:30 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 13:00 Zajęcia programowe, wyjścia, wyjazdy

13:30 – 14:00 Obiad

14:00-15:30 Zajęcia programowe w centrum

15:30 Podwieczorek

16:00-16:30 Gry i zabawy, zajęcia plastyczne, odbieranie dzieci

Gdzie znajdują się tematy i program półkolonii?

Tematy bieżących półkolonii znajdują się w zakładce http://kombinatory.pl/zapisy. Informacji o programach i planowanych wyjściach udzielamy telefonicznie lub mailowo. Plany na dany turnus zawsze znajdują się na naszej tablicy. Sporadycznie zdarza się, że ulegają zmianie.

Kto opiekuje się dziećmi?

Dziećmi zajmują się opiekunowie półkolonijni (wszyscy nasi pracownicy mają za sobą kurs wychowawcy kolonijnego oraz kilka lat doświadczenia). Są to najczęściej edukatorzy z Fundacji Edukacyjnej Kombinatory oraz lektorzy Helen Doron.

W ciągu tygodnia jest jedno wyjście na basen. Który to basen? Czy wszystkie dzieci muszą z niego korzystać?

Najczęściej jest to kąpielisko "Nurek" w Bytomiu (basen kryty). Dzieci nie korzystające z basenu idą do groty solnej - nikt nie zostaje sam w budynku.

Czy dzieci są ubezpieczone?

Tak, wszystkie dzieci biorące udział w półkoloniach są objęte ubezpieczeniem NNW od pierwszego do ostatniego dnia półkolonii.

Czy można zmienić grupę/temat w trakcie trwania półkolonii?

Oczywiście, ale tylko po zaakceptowaniu tej decyzji przez Organizatora oraz w ramach wolnych miejsc.


Regulamin

 

REGULAMIN PÓŁKOLONII

 

 

 

Opiekunowie na półkoloniach dokładają wszelkich starań by stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do wypoczynku, umożliwić im aktywne uczestnictwo w życiu grupy oraz zorganizować czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny.

1.      Uczestnicy półkolonii przebywają pod opieką wychowawców w godzinach 7:30-16:30, biuro pracuje w godzinach 7:00-17:00.

2.      W ramach półkolonii uczestnicy otrzymują następujące świadczenia:

a)      śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i napoje bez limitu;

b)      bilety wstępu oraz bilety komunikacji miejskiej;

c)      opłatę za polisę NNW.

3.      Rodzice są odpowiedzialni za bezpieczną drogę dziecka do placówki i z powrotem oraz do punktualnego przyprowadzania dzieci (do 8:30) i odbierania (do 17:00).

4.      Uczestnicy półkolonii mają prawo do:

a)      spokojnego wypoczynku;

b)      uczestniczenia we wszystkich zajęciach, wycieczkach i imprezach organizowanych podczas turnusu;

c)      korzystania ze wszystkich urządzeń i sprzętów niezbędnych do realizacji programu półkolonii;

d)      propozycji zmian w programie turnusu.

5.      Uczestnicy mają obowiązek:

a)      bezwzględnie podporządkować się poleceniom wychowawców;

b)      przestrzegać ramowego harmonogramu dnia;

c)      brać udział w realizacji programu półkolonii;

d)      zachować higienę osobistą, schludny wygląd i czystość;

e)      szanować mienie, pomoce dydaktyczne;

f)       zachowywać się kulturalnie podczas spożywania posiłków;

g)      przestrzegać zasad poruszania się po drogach;

h)      pierwszego dnia przynieść potrzebne rzeczy (wg listy).

6.      W przypadku zbyt małej liczba chętnych, temat może ulec zmianie lub tematy mogą zostać połączone. Zmiany grup przez uczestników odbywają się tylko po akceptacji Organizatora.

7.      Pozostanie na „Nocy Szalonych Naukowców” (nocowaniu z piątku na sobotę) jest konsultowane z dzieckiem, rodzicami dziecka oraz wychowawcą grupy.

8.      Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione przez uczestników półkolonii oraz za zniszczenia rzeczy należących do dzieci – uczestników, a dokonanych przez innych uczestników.

9.      Niezgłoszenie rezygnacji dziecka z półkolonii do czwartku poprzedzającego turnus spowoduje naliczenie pełnej opłaty za odpowiedni turnus.

10.  Wyrażam zgodę/Nie wyrażam zgody na nieodpłatne utrwalanie, używanie i rozpowszechnianie przez Fundację Edukacyjną Kombinatory wizerunku mojego dziecka w formie fotografii oraz filmów. Fotografie i filmy mogą być wykonywane w trakcie zajęć, wyjść oraz podczas wspólnych zabaw organizowanych w czasie trwania półkolonii.

Zapoznałam/Zapoznałem się z treścią regulaminu i przyjmuję do wiadomości.

 

 

Pobierz regulamin w formacie Adobe PDF


Zajęcia kombinatorów


Wycieczka Las Zimą 2015

 Wycieczka Las Zimą 2015


Warsztaty Apteka


Urodziny


Mikołajki 6.12.2014


Bal - Dzieci starsze 17.01.2015


Bal - Dzieci młodsze 17.01.2015


Półkolonie zimowe 2015r - II turnus


PÓŁKOLONIE

Zapraszamy na półkolonie wszystkie chętne dzieci, które skończyły 5 lat. Każdy tydzień ferii czy wakacji to niezapomniana przygoda! Proponujemy ciekawe tematy, opiekę doświadczonych wychowawców i sporo atrakcji! 


Bezludna wyspa. Egzotyczne półkolonie w środku miasta

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Harry Potter i niedokończona historia

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Ja robot. A ty? Zrób mnie. Wakacje z robotyką

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Teen Talent

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Upiór w operze, street dance w teatrze. Półkolonie sceniczne

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Morskie opowieści. Znajdź wyspę skarbów.

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Książkowe mole czyli półkolonie od deski do deski

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Upiór w operze, street dance w teatrze. Półkolonie sceniczne

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Loty i nieloty czyli odlotowe wakacje

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Ja robot. A ty? Zrób mnie. Wakacje z robotyką

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Letnia Szkoła Robotyki

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Bezludna wyspa. Egzotyczne półkolonie w środku miasta

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Harry Potter i niedokończona historia

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Morskie opowieści. Znajdź wyspę skarbów.

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Bezludna wyspa. Egzotyczne półkolonie w środku miasta

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Piechotą do lata - survival dla początkujących

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Harry Potter i niedokończona historia

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Teen Talent

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Ja robot. A ty? Zrób mnie. Wakacje z robotyką

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Książkowe mole czyli półkolonie od deski do deski

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


W pięć dni dookoła Śląska

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Książkowe mole czyli półkolonie od deski do deski

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Loty i nieloty czyli odlotowe wakacje

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Ja robot. A ty? Zrób mnie. Wakacje z robotyką

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Morskie opowieści. Znajdź wyspę skarbów.

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Bezludna wyspa. Egzotyczne półkolonie w środku miasta

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Bezludna wyspa. Egzotyczne półkolonie w środku miasta

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Upiór w operze, street dance w teatrze. Półkolonie sceniczne

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Morskie opowieści. Znajdź wyspę skarbów.

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Harry Potter i niedokończona historia

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Teen Talent

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Harry Potter i niedokończona historia

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Loty i nieloty czyli odlotowe wakacje

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


W 5 dni dookoła Śląska

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Piechotą do lata - survival dla początkujących

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Książkowe mole czyli półkolonie od deski do deski

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Loty i nieloty czyli odlotowe wakacje

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Letnia Szkoła Robotyki

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Loty i nieloty czyli odlotowe wakacje

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Upiór w operze, street dance w teatrze. Półkolonie sceniczne

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Morskie opowieści. Znajdź wyspę skarbów.

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Upiór w operze, street dance w teatrze. Półkolonie sceniczne

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Harry Potter i niedokończona historia

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Ja robot. A ty? Zrób mnie. Wakacje z robotyką

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Upiór w operze, street dance w teatrze. Półkolonie sceniczne

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Bezludna wyspa. Egzotyczne półkolonie w środku miasta

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Piechotą do lata - survival dla początkujących

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Letnia Szkoła Robotyki

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Ja robot. A ty? Zrób mnie. Wakacje z robotyką

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


W 5 dni dookoła Śląska

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Morskie opowieści. Znajdź wyspę skarbów.

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Harry Potter i niedokończona historia

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Upiór w operze, street dance w teatrze. Półkolonie sceniczne

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Teen Talent

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Ja robot. A ty? Zrób mnie. Wakacje z robotyką

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Loty i nieloty czyli odlotowe wakacje

Karta półkolonijna LATO 2015

word / pdf

Co zabrac na półkolonie

word / pdf


Wyginam ciało śmiało, czyli kolonie sportowo-taneczne!


Minecraft, ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Myślisz że Minecraft to tylko gra komputerową? Pomyśl jeszcze raz. Stwórz, odkryj oraz rozwiń umiejętności rozwiązywania problemów. Nieważne, czy jesteś już mistrzem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodęz Minec


Star Wars i odległe galaktyki!

To idealna propozycja dla wielbicieli science fiction, a szczególnie sagi "STAR WARS". Kazdy młody człowiek powinien wiedzieć po której stronie stanąć  kiedy walkę toczy ze sobą dobro ze złe


Dr Dolittle 2

"

Dołącz do miłośników zwierząt i przyrody! Stwórz z nami obozową hodowlę królików, kaczek, kurczaków i naucz się podstaw właściwej hodowli pod okiem wykwalifikowanej kadry. 

&nb"


Pegasus Gr. Początkująca

Wakacje dla dzieci już zakochanych w koniach oraz dzikiej przygodzie oraz dla wszystkich, który tą przygodę dopiero zaczynają. To propozycja dla tych, którym nie straszne czyszczenie czworonożnych przyjaci&oacu


Pegasus Gr. Średniozaawansowana

Wakacje dla dzieci już zakochanych w koniach oraz dzikiej przygodzie oraz dla wszystkich, który tą przygodę dopiero zaczynają. To propozycja dla tych, którym nie straszne czyszczenie czworonożnych przyjaci&oacu


Dr Dollitle 1 dla Maluchów

"

 Dołącz do miłośników zwierząt i przyrody! Stwórz z nami obozową hodowlę królików, kaczek, kurczaków i naucz się podstaw właściwej hodowli pod okiem wykwalifikowanej kadry. 

"


KOLONIE

Serdecznie zapraszamy na wspaniałe obozy zimowe z Kombinatorami!

(formularz zapisowy znajduje się pod opisem obozów)

Oferujemy:

 • zakwaterowanie i pełne wyżywienie,
 • skipass na stok DIMBO,
 • codzienne szkolenie narciarskie lub snowboardowe na różnych poziomach zaawansowania,
 • ubezpieczenie NNW/KL,
 • zawody narciarskie z upominkami,
 • ognisko pod osłoną nocy,
 • autokar w obie strony z TV i DVD (wyjazd i powrót z Chorzowa)
 • autokar do dyspozycji w miejscu zakwaterowania,
 • zajęcia ruchowe w nowoczesnej hali sportowej,
 • warsztaty naukowe Kombinatorów.


KOLONIE - ARCHIWUM


Wycieczka krajoznawczo-przyrodnicza Las Bażantarnia i Staw Rzęsa w Siemianowicach Śląskich


Zaproś ptaszka do ogródka


Zapisy


Praca

 

Urodziny z Kombinatorami


Półkolonie lato 2015

 Dzieje się, dzieje ;) 

Nasi półkoloniści mają napięty grafik ;) 


Informacje

Na początek proponujemy trzy tematy do wyboru i jeden dowolny przygotowany na życzenie po indywidualnych konsultacjach.

1. CHEMIA DLA CIEKAWYCH CZYLI OPOWIEŚCI O GAZACH

 • Opowiemy o zaskakujących tajemnicach gazów.
 • Pokażemy, jak przekonać się, że naprawdę istnieją.
 • Opowiemy o powietrzu - czy wiecie może jaki jest trzeci składnik suchego powietrza?
 • Stany skupienia materii - czym jest plazma (czwarty stan skupienia materii)
 • Sublimacja - jak znika suchy lód?
 • Jakie zjawisko wykorzystuje się w neonowych reklamach świetlnych?
 • Ile kilogramów azotu związanego chemicznie znajduje się w organizmie człoweika?
 • Jaki gaz tworzy dziury w serze?

2. CHEMIA DLA CIEKAWYCH CZYLI TROCHĘ O ALCHEMII I INNYCH MAGICZNYCH SZTUCZKACH

 • Opowiemy o znanych nam pierwiastkach, ale w nieco zaskakujący sposób
  (każdy z nas wie co oznacza metalowy czy metalicznye, ale niewielu wie, że są takie metale które ... można pokroić nożem)
 • Jaki pierwiastek metaliczny jest najlżejszy?
 • Dlaczego złoto było jednym z pierwszych rozpoznanych przez ludzi pierwiastków? 
 • Czy potas występuje w stanie wolnym w przyrodzie i co ma wspólnego z solą kuchenną?
 • Co może rozpuścić woda królewska?
 • Czy herbata jest toksyczna?
 • Co farbuje marchew, buraka, pomidory i arbuza?

3. DYNAMICZNA FIZYKA CZYLI PARĘ SŁÓW O AERODYNAMICE I AKUSTYCE

 • Skąd się biorą dźwięki?
 • Czy powietrze zachowuje się tak samo jak woda?
 • Co to jest aerolewitacja?
 • Jak to się dzieje, że samoloty latają?
 • Czym jest efekt Magnusa?

Pokazy zorganizujemy na miejscu w szkol w sali gimnastycznej.

Swoją placówkę możesz również zgłosić przez formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce Pokazy.

Masz pytania? 
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

 


Zgłoś placówkę

Ważne informacje:

 1. Koszt pokazu to 12 złotych za dziecko.
 2. Chęć przyjęcia edukatorów z Fundacji z pokazem w Państwa placówce należy zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy. Termin i godzina ustalane są indywidualnie, ale możliwe jest zamówienie pokazu najwcześniej na dwa tygodnie przed planowanym pokazem.
 3. Dojazd do placówki doliczany jest do rachunku. Koszt jednego kilometra to 1 złoty (proszę przemnożyć przez ilość kilometrów w obie strony, np. Chorzów-Zabrze-Chorzów)
 4. Sposób rozliczenia ustalany jest indywidualnie (gotówka/przelew). Proszę zgłosić wcześniej, czy potrzebna będzie faktura.

Kalendarz


Warsztaty


Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

1. Kto jest organizatorem wyjazdu?

Wyjazd na obóz i zimowisko organizuje Fundacja Edukacyjna Kombinatory z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Mościckiego 21. Kierownikiem obozów jest pan Adam Michalak.

2. Czy mogę otrzymać fakturę za pobyt mojego dziecka?

Oczywiście. Faktura będzie wystawiona w ostatnim dniu turnusu każdemu uczestnikowi, który opłaci cały pobyt.
 

3. Jak wygląda plan dnia? Plan dnia zależny jest od wybranego obozu. Prosimy zapytać nasz zespół o szczegóły.
  4. Co to są zajęcia kombinatorowe?

Zajęcia w ramach Kombinatorów to doświadczenia pozwalające poznać i zrozumieć świat oraz miniwykłady o tematyce przyrodniczej. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników i mają charakter edukacyjny.

5. Ile jest posiłków?

W ciągu dnia są trzy posiłki - śniadanie, obiad i kolacja.

6. Skąd jest wyjazd? Wyjazd i powrót: Dworzec PKP w Katowicach. Szczegóły dotyczace wyjazdu i powrotu otrzymają Państwo drogą mailową.


7. W jakich transzach dokonywać przelewów?
Zaliczka w wysokości 400 złotych jako potwierdzenie rezerwacji - 7 dni roboczych od momentu zapisania. Pozostała część kwoty w dowolnych ratach lub w całosci do 19 czerwca 2016 na konto bankowe Fundacji (w zakładce Kontakt).

Wydarzenia specjalne


Wystawa eksperymentuj

Wystawa EKSPERYMENTUJ! Już 4 grudnia w Szygarce. Ekspotnaty z Centrum Nauki Kopernik, będzie można oglądać podczas pokazów naukowych od godziny 14:00 - 20:00. Wejścia o równych godzinach - ostatnie wejście o godzinie 19:00. Wstęp jest bezpłatny.
Prosimy o wcześniejsze wpisanie się na listę osób zwiedzających pod nr tel.: 32 249 39 47, w sekretariacie Centrum Helen Doron lub przez stronę internetową www.kombinatory.pl (zapisy internetowe będą możliwe od 21.11.2015)


Wystawa EKSPERYMENTUJ! godzina 14:00


Wystawa EKSPERYMENTUJ! godzina 15:00


Wystawa EKSPERYMENTUJ! godzina 16:00


Wystawa EKSPERYMENTUJ! godzina 17:00


Wystawa EKSPERYMENTUJ! godzina 18:00


Wystawa EKSPERYMENTUJ! godzina 19:00


Dziecięce biuro detektywistyczne - na tropie dziwnych śladów

Ktoś zostawił dziwne ślady – ni to człowiek, ni to zwierz. Zadaniem naszych półkolonistów będzie wytropienie, kto to mógł być. Zdobędziemy sprawności „sokole oko”, bezszelestnego poruszania się, zdejmowania odcisków palców i łamania szyfrów.

 


Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

 

Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

 

To już kolejna edycja uwielbianych przez fanów Lego półkolonii. Przed nami nowe projekty, nowe pomysły i dobra zabawa z lego Technics i Lego Mindstorms.

 

 


Problem Chińskiego Listonosza - zagadkowe półkolonie

Listonosz codziennie wyrusza z poczty z ciężką torbą i dostarcza przesyłki adresatom, by na końcu powrócić na pocztę. Aby wykonać swoją pracę musi przejść po każdej ulicy co najmniej jeden raz. Codziennie stara się, aby droga była możliwie najkrótsza. Czy pomożesz listonoszowi wybrać najlepszą trasę? Podczas półkolonii rozwiążemy mnóstwo zagadek – będą labirynty, zagadki matematyczne, przekładanie zapałek i obrazkowe sudoku.

 


Talent Show - śpiewaj, tańcz i graj !

Szlifuj swoje talenty na półkoloniach! W planie: film kostiumowy, teledysk z choreografią i warsztaty fotograficzne i artystyczne. A w międzyczasie poznamy kulisy pracy aktora i całej ekipy odpowiedzialnej za „dym” na scenie.

 


Industrialne półkolonie - szlakiem zabytków techniki

Wszystkim mieszkańcom Śląska i Zagłębia słowo „Industriada” kojarzy się zwykle z jednym – wielkim świętem „Szlaku Zabytków Techniki”. A my tym szlakiem podążymy i dowiemy się czegoś ciekawego o regionie


Kosmiczne półkolonie, czyli ile osób wejdzie do rakiety?

Kosmiczne półkolonie, czyli ile osób wejdzie do rakiety?

 

Trening kosmonautów to nie tylko trening ciała, ale też zdobywanie wiedzy przydatnej w praktyce i „poszerzanie horyzontów”.  Kosmos nie będzie miał przed nami tajemnic!

 


Survival – sztuka przetrwania. Półkolonie poszukiwaczy przygód

Survival – sztuka przetrwania. Półkolonie poszukiwaczy przygód.

 

„Miej nadzieję na najlepsze, przygotuj się na najgorsze” – przed nami prawdziwy obóz przetrwania. Mapa, kompas, krzesiwo i… teren Parku Śląskiego. Czego chcieć więcej? Nauka orientacji w terenie, posługiwania się prostymi narzędziami, komponowania posiłków w trudnych warunkach. (Polecamy szczególnie chłopcom, których rozpiera energia).

 


Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

 

Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

 

To już kolejna edycja uwielbianych przez fanów Lego półkolonii. Przed nami nowe projekty, nowe pomysły i dobra zabawa z lego Technics i Lego Mindstorms.

 

 

 

 

 


Mikroby, czyli świat przyrody w skali mikro

Mikroby, czyli świat przyrody w skali mikro.

Czy kiedy zmrużysz oko, zobaczysz coś, czego nie widać? Nie. Ale oko wyposażone w dodatkowy sprzęt – szkło powiększające lub mikroskop, odkryje pozornie „niewidoczne” tajemnice – życie w skali mikro. Porozmawiamy o wirusach, roztoczach i kurzu, obejrzymy pod mikroskopem różne preparaty i przygotujemy własne, np. DNA z cebuli.  

 


Dziecięce biuro detektywistyczne - na tropie dziwnych śladów

Dziecięce Biuro Detektywistyczne – na tropie dziwnych śladów.

 

Ktoś zostawił dziwne ślady – ni to człowiek, ni to zwierz. Zadaniem naszych półkolonistów będzie wytropienie, kto to mógł być. Zdobędziemy sprawności „sokole oko”, bezszelestnego poruszania się, zdejmowania odcisków palców i łamania szyfrów.

 


Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

 

To już kolejna edycja uwielbianych przez fanów Lego półkolonii. Przed nami nowe projekty, nowe pomysły i dobra zabawa z lego Technics i Lego Mindstorms.

 


Talent Show - śpiewaj, tańcz i graj !

Talent Show – śpiewaj, tańcz i graj!

 

Szlifuj swoje talenty na półkoloniach! W planie: film kostiumowy, teledysk z choreografią i warsztaty fotograficzne i artystyczne. A w międzyczasie poznamy kulisy pracy aktora i całej ekipy odpowiedzialnej za „dym” na scenie.

 


Problem Chińskiego Listonosza - zagadkowe półkolonie

. Problem Chińskiego Listonosza – zagadkowe półkolonie.

 

Listonosz codziennie wyrusza z poczty z ciężką torbą i dostarcza przesyłki adresatom, by na końcu powrócić na pocztę. Aby wykonać swoją pracę musi przejść po każdej ulicy co najmniej jeden raz. Codziennie stara się, aby droga była możliwie najkrótsza. Czy pomożesz listonoszowi wybrać najlepszą trasę? Podczas półkolonii rozwiążemy mnóstwo zagadek – będą labirynty, zagadki matematyczne, przekładanie zapałek i obrazkowe sudoku.

 


Survival – sztuka przetrwania. Półkolonie poszukiwaczy przygód

Survival – sztuka przetrwania. Półkolonie poszukiwaczy przygód.

 

„Miej nadzieję na najlepsze, przygotuj się na najgorsze” – przed nami prawdziwy obóz przetrwania. Mapa, kompas, krzesiwo i… teren Parku Śląskiego. Czego chcieć więcej? Nauka orientacji w terenie, posługiwania się prostymi narzędziami, komponowania posiłków w trudnych warunkach. (Polecamy szczególnie chłopcom, których rozpiera energia).

 


Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

 

To już kolejna edycja uwielbianych przez fanów Lego półkolonii. Przed nami nowe projekty, nowe pomysły i dobra zabawa z lego Technics i Lego Mindstorms.

 


Survival – sztuka przetrwania. Półkolonie poszukiwaczy przygód

. Survival – sztuka przetrwania. Półkolonie poszukiwaczy przygód.

 

„Miej nadzieję na najlepsze, przygotuj się na najgorsze” – przed nami prawdziwy obóz przetrwania. Mapa, kompas, krzesiwo i… teren Parku Śląskiego. Czego chcieć więcej? Nauka orientacji w terenie, posługiwania się prostymi narzędziami, komponowania posiłków w trudnych warunkach. (Polecamy szczególnie chłopcom, których rozpiera energia).

 

 


Kosmiczne półkolonie, czyli ile osób wejdzie do rakiety?

Kosmiczne półkolonie, czyli ile osób wejdzie do rakiety?

 

Trening kosmonautów to nie tylko trening ciała, ale też zdobywanie wiedzy przydatnej w praktyce i „poszerzanie horyzontów”.  Kosmos nie będzie miał przed nami tajemnic!

 


Inteligentny dom, czyli półkolonie prawdziwych wynalazców

Inteligentny Dom, czyli półkolonie prawdziwych wynalazców.

 

Jak grzankom udaje się wyskoczyć z tostera? Co robi kukułka kiedy akurat nie wyskakuje z zegara? Czy to źle, że radio działa, chociaż została garść śrubek? Czy można używać sprzętów domowych bez prądu i baterii?

 


Dziecięce biuro detektywistyczne - na tropie dziwnych śladów

Dziecięce Biuro Detektywistyczne – na tropie dziwnych śladów.

 

Ktoś zostawił dziwne ślady – ni to człowiek, ni to zwierz. Zadaniem naszych półkolonistów będzie wytropienie, kto to mógł być. Zdobędziemy sprawności „sokole oko”, bezszelestnego poruszania się, zdejmowania odcisków palców i łamania szyfrów.

 


Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

Letnia Szkoła Robotyki – buduj, programuj, steruj!

 

To już kolejna edycja uwielbianych przez fanów Lego półkolonii. Przed nami nowe projekty, nowe pomysły i dobra zabawa z lego Technics i Lego Mindstorms.

 


Talent Show - śpiewaj, tańcz i graj !